Za ile można wynająć biuro w Krakowie?

Ze względu na dobrą sytuację na rynku budowlanym, w stolicy małopolski możemy obserwować realizację wielu projektów, w których znajdują się także biura. Ile trzeba jednak zapłacić, by takowe wynająć?Oczywiście wiele zależy od czynników typowych dla tej branży. W pierwszej kolejności musimy wziąć lokalizację biura. Ceny różnią się diametralnie biorąc pod uwagę lokalizacje w obrębie bądź w okolicach Rynku od tego, z czym musimy liczyć się wynajmując biuro z dala od centrum. Różnice cenowe wynieść mogą nawet 500 złotych za metr kwadratowy.

Chcąc więc zdobyć „wprowadzić” swoją firmę na Rynek Główny, będziemy musieli zapłacić od około 1300-1400 złotych za pomieszczenie o metrażu równym 40 metrów kwadratowych. Pamiętajmy jednak o tym, że z reguły są to lokale znajdujące się w starych kamienicach, które pamiętają jeszcze II wojnę światową. W przypadku zdecydowanie nowszych budowli, cena rośnie do poziomu około 2000 złotych.

Jak natomiast sytuacja wygląda na obszarach nieco oddalonych? Na Podgórzu, a wiec nie tak wcale daleko od centrum, cena biur o metrażu 30 metrów kwadratowych wynosi około 1100-1200 złotych. Mowa jednak w tym miejscu o przestrzeniach odnowionych. Nowe są podłogi, drzwi, ogrzewanie, ściany również bardzo często zostają pomalowane.

W ten sposób przechodzimy do kolejnego kryterium wyboru, czyli metrażu. Biura do wynajęcia w krakowie charakteryzują się niezwykle zróżnicowanym metrażem. W przypadku pomieszczeń od 30-40 metrowych wiadomym jest, iż będą one służyły przede wszystkim niewielkim firmom. Za biura o metrażu około 100 metrów kwadratowych przyjdzie nam zapłacić około 5000 złotych czynszu. Oczywiście, w przypadku podwojenia tej wartości cena może przekroczyć wartość 10 000 złotych.

Wszystko to sprawia, że przed podjęciem ostatecznej decyzji należy dokładnie przeanalizować oferty dostępne na rynku, tak aby dokonać odpowiedniego wyboru. Na szczęście, rynek jest bogaty, dlatego każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Trzeba tylko trochę poszukać.