Meble do łazienki – co znajdziemy w katalogach producentów?

Co jest ważne w łazience? Oczywiście wszystko – od koloru podłogi, ścian, przez wyposażenie w armaturę i sprzęty sanitarne, pakowne, praktyczne i trwałe meble, po dodatki typu lustro, lampy, a nawet ręczniki. Modna łazienka musi mieć ponadczasowe wyposażenie, które nie tylko jest trwałe i praktyczne, ale też ładnie wykończone i przyciągające wzrok. Zwróćmy więc uwagę na to, jakie meble łazienkowe oferują nam obecnie producenci.

Trzeba przyznać, że oferta mebli łazienkowych jest bardzo zróżnicowana. W sklepach producentów kupić możemy kolekcje stylizowane oraz bardzo nowoczesne meble do łazienek typu high-tech czy loft. Najwięcej mebli znaleźć można w kolorze białym, jednak na rynku sporo jest tych dekorowanych drewnem, lub elementami podobnymi do drewna. Największym powodzeniem klientów cieszą się meble łazienkowe proste, naturalne, dodające wnętrzu ciepła i wpływające na zmysły. Popularne są też meble łazienkowe wykończone na wysoki połysk, bo zwłaszcza w małej łazience rozjaśniają i optycznie powiększają przestrzeń. W dużych natomiast pozwalają czuć się luksusowo, a całe pomieszczenie wydaje się czyste i przejrzyste.

Chociaż wciąż najmodniejszym kolorem do łazienki jest biel i szarość, to producenci mebli łazienkowych proponują też meble w kolorze czarnym – pełne prestiżu i elegancji oraz kolorowe meble, które świetnie sprawdzają się w jasnych pomieszczeniach i wymagają użycia białej ceramiki. Uwagę zwracają proste formy oraz nieskomplikowane rozwiązania. W wielu zestawach brakuje typowych rączek przy szafkach, są one zastępowane ukrytymi rączkami a szuflady w szafkach otwiera się poprzez popchnięcie nogą czy ręką drzwiczek.

Producenci mebli łazienkowych, biorąc pod uwagę zróżnicowane metraże łazienek, proponują zestawy mebli, które można kupić na zasadzie modułów. Nie musimy więc do niewielkiego pomieszczenia kupować kilku mebli, możemy też z gotowych modułów wybrać tylko te szafki, które nam odpowiadają.