Jak urządzić biuro dla małej firmy?

O biuro dla małej firmy w Krakowie nie jest trudno. Zarówno ofert sprzedaży, jak i biur do wynajęcia jest sporo, jednak gdy już znajdziemy lokal w dobrej dzielnicy, musimy go jakoś urządzić. Niewielka powierzchnia, bo duża dla małej firmy nie jest potrzebna, musi być jednak funkcjonalna i harmonijna, tak by dobrze czuł się w niej i pracownik, i przychodzący do biura klienci.

Absolutnym minimum w biurze dla małej firmy jest biurko, wygodny fotel komputerowy oraz szafki do przechowywania dokumentów. Ponieważ małe biuro bardzo łatwo jeszcze bardziej pomniejszyć optycznie, lepiej unikać dużych szaf i ciężkich stołów, a postawić na lekkie, wielofunkcyjne konstrukcje. Dobrze sprawdzają się zabudowy ścian z lustrzanymi drzwiami, które optycznie powiększają przestrzeń, jak i meble modułowe, które można dowolnie zestawiać i gdy zajdzie taka potrzeba, dokupić dodatkowe półki czy szafki w takim samym stylu.

Ponieważ w biurze dla małej firmy nie ma być dużej ilości mebli, to także należy ograniczyć ilość biurowych urządzeń. Na szczęście tutaj z ofertą przychodzą firmy produkujące urządzenia wielofunkcyjne, czyli drukarki, ksero i skanery w jednym urządzeniu. Zajmują one o wiele mniej miejsca, mogą stać zawsze pod ręką, a ich jedynym minusem jest to, że w jednej chwili spełniają tylko jedną funkcję. Jednak w małym biurze, w którym pracuje jedna czy dwie osoby, to akurat nie jest żaden problem.

Nie bez znaczenia w niewielkich pomieszczeniach są kolory biura. Jeśli wynajmujemy gotowe biuro dla małej firmy w Krakowie zwróćmy uwagę na kolorystykę ścian i podłóg. Najlepiej powiększają przestrzeń kolory jasne, pastelowe, bez intensywnych odcieni czy tapet we wzory. W niewielkim biurze ważne jest również punktowe, rozpraszające światło rozmieszczenie reflektorów, a także dodatkowa lampa biurkowa. Biurko powinno też znajdować się w pobliżu okna, tak by wielogodzinna praca nie była męcząca. Jeśli w biurze przyjmujemy klientów, pamiętajmy też o praktycznym wieszaku na ubrania, oraz o krześle dla gościa.